Mgr. Jakub Knápek

učitel angličtiny a španělštiny na gymnáziu Hejčín, muzikant

člen České pirátské strany

zastupitel města Olomouce

jakub.knapek@pirati.cz

Mgr. Jakub Knápek (*17.5.1974) je ženatým tátou dvou kluků. Bydlí a pracuje v Olomouci. Je vystudovaným elektrikářem (SPŠE Olomouc), nedostudovaný informatik (VUT Brno), a také úspěšným absolventem Univerzity Palackého v oboru Anglická a španělská filologie. 

Učí angličtinu na gymnáziu Olomouc-Hejčín, u studentů podporuje kritické myšlení a vlastní názor. Rád se studenty rozebírá knihu Farma zvířat od George Orwella. Ve volném čase se věnuje muzice.

Do politiky vstoupil ve svých 43 letech, kdy si řekl, že je čas přestat nadávat a začít něco dělat. Taky by rád šel příkladem všem, kterým opakovaně říká, aby se ozvali, když jim něco vadí – ať to jsou jeho děti, studenti nebo přátelé.

Jakub tvrdí, že politika je věcí všech, a všichni občané by měli mít právo vidět politikům pod ruky. Proto je jeho stěžejním bodem transparentnost a průhledná politika. Transparentní politika = dohledatelná zodpovědnost.

V čem je dobrý? Umí učit, analyzovat problémy, spolupracovat, být loajální, říct nahlas svůj názor, naslouchat a zastat se ostatních.

Pirátem je od března 2018. V komunálních volbách v říjnu 2018 byl zvolen do zastupitelstva města Olomouce.